Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. 18 Ekim 2022 güncel altın kuru

18 Ekim 2022 güncel altın kuru

admin admin -

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 990 lira seviyesinde işlem görüyor.

Dün, altının ons fiyatındaki yükselişe paralel değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,5 artışla 986 liradan tamamladı.

Altının gram fiyatı, yeni güne de yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışının yüzde 0,4 üzerinde 990 liradan işlem görüyor.

Çeyrek altın 1.630 lira, Cumhuriyet altını da 6.630 liradan satılıyor.

Analistler, dün İngiltere’nin yeni Maliye Bakanı Jeremy Hunt’ın vergi indirimlerinden geri adım atıldığını duyurması ve ABD’de şirket finansal sonuçlarına ilişkin iyimserlikle risk iştahının yükseldiğini belirterek, bu paralelde dolar endeksinde yaşanan düşüşün altın fiyatlarını desteklediğini söyledi.

Enflasyon ve resesyon endişelerine ilişkin risklerin gündemdeki yerini korumasıyla varlık fiyatlarındaki dalgalanmaların sürebileceğine işaret eden analistler, bugün veri gündeminde yurt içinde konut fiyat endeksi, yurt dışında ise ABD’de sanayi üretimi ve Almanya’da Zew endekslerinin öne çıktığını bildirdi.

Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.640 ve 1.620 doların destek, 1.680 ve 1.700 doların direnç konumunda bulunduğunu ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir