Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. YENİAD Genel Başkanı Selman Esmerer’den Saadet Partisi Açıklamaları

YENİAD Genel Başkanı Selman Esmerer’den Saadet Partisi Açıklamaları

haberci haberci -

Esmerer, Milli Görüş Hareketini ve Saadet Partisi’ni Değerlendirdi

Yeni Bir Dünya Sanayici ve İşadamları Derneği (YENİAD) Genel Başkanı Selman Esmerer, İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında Milli Görüş hareketini ve Saadet Partisi’ni değerlendirdi. Esmerer, hareketin Türkiye’nin en güçlü fikri bütünlüğe sahip saygın bir hareket olduğunu vurgulayarak, bu mirasın üzerine daha büyük bir gelecek inşa etmek için herkesin sorumlu olduğunu belirtti.

Esmerer’den Saadet Partisi Eleştirileri

Esmerer, Saadet Partisi’ni ilkesiz ve disiplinsiz olarak nitelendirerek, teşkilatın eridiğini ve partinin istikrarlı bir duruş sergileyemediğini ifade etti. Batı taklitçisi partileri eleştiren Esmerer, Saadet Partisi’nin yanlış ittifak projeleri ve batılı mutabakat metinleri ile diğerleri eksenine kaydığını belirtti.

Esmerer’den Kongre Açıklamaları

Esmerer, Saadet Partisi’ni birlik ve beraberliğe kavuşturacak bir kongreye gitmek istediklerini ifade ederek, genel başkan adayı olduğunu açıkladı. Tüm teşkilatlara ve delegelere manevi göreve destek çağrısında bulunan Esmerer, “hayra motor, şerre fren” ilkesiyle hareket edeceklerini söyledi.

Esmerer, Türkiye’nin güçlü bir devlet olması ve İslam dünyasına liderlik etmesi gerektiğini belirterek, birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi gerektiğini vurguladı. Ülkenin geleceğinin, birlik ve beraberlik içinde sağlanacağını dile getiren Esmerer, Türkiye’nin performansını artırarak ilerlemesi gerektiğini ifade etti.

İlgili Yazılar