Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. USDC USD’ye yeniden sabitleniyor

USDC USD’ye yeniden sabitleniyor

admin admin -

USDC USD’ye yeniden sabitleniyor

 

Bybit Global tarafından hazırlanan günlük bültende sektör gelişmelerine yer veriliyor.

Hafta sonu boyunca, düzenleyicilerin Silicon Valley Bank’taki (SVB) tüm sigortasız mevduatları korumayı düşünebileceklerine dair söylentiler, yatırımcılara önemli bir rahatlama sağladı ve hafta sonu daha geniş kripto piyasasının güçlü bir şekilde toparlanmasına yol açtı. Buna ek olarak, Circle’ın SVB’de tutulan 3,3 milyar dolarlık rezervlerdeki açığı kapatma sözü vermesi de bazı endişeleri yatıştırdı. Bugünün sıcak jetonu USDC, ABD doları başına 0,875’lik tarihi bir düşük seviyeye düşüşün ardından yeniden sabitleniyor.

Circle Internet Financial tarafından çıkarılan USDC, piyasa değerine göre ikinci en büyük stablecoin’dir. Tamamen teminatlandırılmış bir stablecoin olarak USDC, boğa veya ayı piyasasından bağımsız olarak USD ile çıpasının direncini gördü. Silverbank ve SVB’nin serpintileri başlangıçta stablecoin’e büyük bir darbe vurdu, ta ki Circle SVB’ye 3,3 milyar dolarlık risk açıkladığını açıklayana kadar. Riske maruz kalma, toplam piyasa kapitalizasyonunun yaklaşık %8,25’ini kaplıyordu ve SVB’den tamamen kurtulmaları pek olası değildi. FDIC, SVB mevduatlarının sigortasız kısmını korumayı düşündüğünden ve Circle kayıpları karşılama sözü verdiğinden, yatırımcı üzerindeki duygu büyük bir dönüş gördü. Bununla birlikte, bu yazı yazıldığı sırada söylentilere göre korumayla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı, yatırımcılar Circle’ın büyük açığı kendi başına kapatabileceği konusunda dikkatli olmalıdır.

Starbucks Odyssey, Polygon’da ilk sınırlı sayıda üretilen NFT koleksiyonunu piyasaya sürüyor. Starbucks, 2022’nin sonlarında web3 sadakat programını duyurdu ve kısa bir süre önce “The Siren Collection” adlı ilk NFT koleksiyonunu davetli üyelere sundu. Üyeler, her biri 2000 parçalık koleksiyondan birini temsil eden ve ikincil NFT pazarı Nifty Gateway’de yeniden satılabilen pullar kazanmak için görevleri veya mağaza içi satın alımları tamamlar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir