Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: “Çelik Ağlarla Yollarımızı Güvenli Hale Getiriyoruz”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: “Çelik Ağlarla Yollarımızı Güvenli Hale Getiriyoruz”

haberci haberci -

Çelik Ağ Uygulamasıyla Kaya Düşmesi Risklerine Son Veriliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) tarafından kaya düşmesi riski bulunan dik ve sarp yamaçlardaki yollarda yapılan çelik ağ uygulamaları hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Uraloğlu, çelik grid ağ uygulaması sayesinde kaya düşme risklerini en aza indirerek yolları daha güvenli hale getirdiklerini vurguladı.

Ülke Genelinde 4 Milyon 596 Bin 980 Metrekare Çelik Ağ Uygulaması

Bakan Uraloğlu, ülke genelinde KGM sorumluluğundaki yol ağında toplamda 4 milyon 596 bin 980 metrekare çelik ağ uygulaması yapıldığını belirtti. Bu uygulamanın yaklaşık 640 futbol sahası büyüklüğüne denk geldiğini ifade eden Uraloğlu, en fazla çelik ağ uygulamasının Trabzon 10. Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirildiğini söyledi.

2024 Hedefi: 30 Bin Metrekare Çelik Ağ Daha

Abdulkadir Uraloğlu, önümüzdeki yıllarda da çalışmaların devam edeceğini belirterek, 2024 sonuna kadar yaklaşık 30 bin metrekare daha çelik ağ sermeyi planladıklarını açıkladı. İstanbul, İzmir, Sakarya, Denizli, Uşak, Muğla, Manisa gibi farklı illerdeki çelik ağ uygulamalarıyla Türkiye’nin yol güvenliğine önemli katkılar sağlanacağının altını çizdi.

İlgili Yazılar