Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Sürfile Makası Nasıl Bilenir?

Sürfile Makası Nasıl Bilenir?

admin admin -

Sürfile Makası Nasıl Bilenir?

Evinizde kestiğiniz kumaşlar için her zaman overlok çektirme imkânı bulamazsınız. Bu yüzden alternatif yöntemlerle kesilen kumaşın sökülüp akmaması sağlanmaya çalışılır. Akla gelen ilk yöntem de kaliteli ve iyi kesen bir sürfile makası kullanmaktır. Kullanım süreleri ve biçimleri ile beraber makaslar sık körelen aletlerdendir. Sürfile makasları da tırtıklı yapıları ile zaman için de körelebilir. İşte sürfile makası nasıl bilenir, keskinliği nasıl arttırılır?

Körelmiş Sürfile Makası Nasıl Keskinleştirilir?

Her makas zaman içinde ilk alındığı gibi kesmez. Sürfile makasları da böyledir. Tırtıklı yapıları ile körelebilir ve kesmemeye başlayabilirler. Deri kumaşlar, evalar ve daha birçok kumaş üzerinde kullanılabilen bu makas zaman içinde körelir ve iş görmez bir hale gelir. Kumaşlarınıza güzel bir hava katmanın yanında, kesme işleminden sonra sökülmelerini de engelleyen sürfile makaslarını bilemenin birkaç yöntemi vardır. Bu yüzden bazı özel malzemelerle kesim yaparak makasları daha keskin bir hale getirebilirsiniz.

Sürfile Makasını Keskin Hale Getirmek İçin Neler Kullanılabilir?

  • Tüm makaslarda zımpara kâğıdı ile kesim yapmak işe yarar. Pürüzlü yüzeyi üste denk getirerek ve makasın tamamı ile uzun ince şeritler kesin. Daha keskin bir makasınız olacaktır.
  • Hala sürfile makası nasıl bilenir diye düşünüyorsanız, alüminyum folyo da bir seçenek olabilir. Birkaç kez katlanan folyoyu da yine aynı şekilde kesebilirsiniz.

Tüm bu yöntemlerle makasınız daha keskin bir biçimde kullanılabilir ve siz de kesim işlemlerinizi düzgün bir şekilde yapabilirsiniz.

https://sondakika-24.com/

Formun Üstü

Formun Altı

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir