Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Powell, regülasyon açıklamalarına devam etti

Powell, regülasyon açıklamalarına devam etti

admin admin -

Powell, regülasyon açıklamalarına devam etti

“FED Başkanı Powell’ın iki gün üst üste yaptığı kripto para piyasalarını düzenleme konusunda yaptığı açıklamalar sonrasında Bitcoin 21.740$, Ethereum ise 1.538$ seviyelerinden fiyatlanıyor. Bugün piyasalar ABD’de işsizlik haklarından yararlanma rakamlarını bekliyor.” Bitay Araştırma Departmanı Analisti Betül Yavuz, piyasanın seyrini değerlendirdi.

ABD piyasaları ve kripto piyasalarının gözü dün yeniden FED Başkanı Powell’ın konuşmalarındaydı. Salı günü yaptığı şahin konuşmanın ardından Powell, dünkü konuşmasında Fed’in faiz artış hızına ilişkin henüz bir karar vermediğini ve ekonomik verileri gözlemledikten sonra karar verileceğini söyleyerek daha yumuşak tonda bir konuşma yaptı. Konuşma ardından gözler cuma günü açıklanacak olan Tarım Dışı İstihdam rakamlarına ve 14 Mart’taki enflasyon verisine çevrildi. İkinci günde de kripto regülasyonlarından bahseden Powell, ABD’nin kripto gözetiminde rolü olabileceğini söyledi.

  1. ayrıca ADP Tarım Dışı İstihdam Değişikliği verisi açıklandı; veri beklentilerin üzerinde 242 bin kişi olarak gerçekleşerek iş gücü piyasasının hala güçlü olduğunu destekler nitelikte. Açıklanan bu veriler ışığında dün S&P500 ve Nasdaq yataya yakın pozitif kapanışlar yaptı. Kripto piyasasında ise geri çekilmeler mevcut. Bitcoin, dün itibariyle %3 civarında geri çekilme yaşayarak bu sabah saatlerinde 21.740$ seviyelerinde, Ethereum ise önemli bir destek seviyesini kırarak 1.538$ seviyelerinden alıcı buluyor. Altcoinler %5 civarında geri çekilmelerle güne başlayarak lider kripto paraları takip ediyor. Kripto para piyasasının toplam değeri %2.3 civarında geri çekilmeyle 1 trilyon doların altında 959 milyar dolar seviyelerinde hareketlilik gösteriyor. Piyasada geri çekilmeler devam ederken bugün TROY ve KAVA çift haneli kazançlar ile Bitay’da en çok yükselen kripto paralar olarak öne çıkıyor.

Bugün TSİ 16:30’da ABD’den işsizlik haklarından yararlanma başvuruları verisi radarımızda olacak. Piyasaların yarın gözü kulağı Tarım Dışı İstihdam rakamlarında olacak.

 

BITCOIN TEKNİK ANALİZ

Bitcoin, dün itibariyle %3 civarında düşüş yaşayarak güne 21.740$ seviyelerinde başladı. Geri çekilmeyle beraber 21.580$ seviyelerini test eden Bitcoin için aşağı yönlü hareketliliğin devamında, 21.530$-21.385$ seviyeleri aralığı önemli destek aralığı olarak karşımıza çıkıyor. Bu destek seviyelerine tutunamaması halinde 21.140$ seviyelerine kadar bir geri çekilmeyi beraberinde getirebilir. Yukarı yönlü bir harekette ise hala 22.315$ seviyesi önemli bir direnç seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviyenin kırılması ve üzerinde kalıcılık sağlaması kritik olacaktır.

 

AAVE TEKNİK ANALİZ

Aave, güne %2’lik bir yükselişle başlayarak 73.2$ seviyelerinde fiyatlanıyor. Yaklaşık 2 aydır düşen bir kanalın içerisinde hareket eden Aave hem kanalın alt bandına denk gelen hem de Fib seviyesi olan 71.2$ seviyesinden destek alarak yükselişe geçmiş gözüküyor. Yukarı yönlü hareketliliğin devamında ilk olarak kanalın orta bandı olan 78.2$ ardından da 86.6$’ın direnç olarak çalışması beklenebilir. Aşağı yönlü bir harekette ise tekrar güçlü bir destek seviyesi olan 71.2$ test edilebilir. Bu seviyeye tutunamaması halinde 68.5$ ardından da 65.8$ seviyelerinin destek olarak çalışması beklenebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir