Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Otomobil Yangını Esenyurt’ta Korku Dolu Anlar Yarattı

Otomobil Yangını Esenyurt’ta Korku Dolu Anlar Yarattı

haberci haberci -

İtfaiye Ekipleri Yangına Müdahale Etti

Esenyurt Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi 2258. Sokak’ta park halindeki araçlarda başlayan yangın kısa sürede büyüyerek yakındaki iş yerine sıçradı. Alevleri gören çevre sakinleri durumu itfaiye ekiplerine bildirirken, bir taraftan da yangını söndürmek için seferber oldu. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri, yangını söndürmek için uzun süre çalıştı.

Şüpheli Güvenlik Kamerasına Yakalandı

Olay yerinde çalışma yapan polis ekipleri, yangının kundaklama sonucu çıktığını belirledi. Güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, şüphelinin araçları ateşe verdiği anları tespit etti. Polis, kundaklamayı gerçekleştiren şüpheliyi yakalamak için çalışmalara başladı.

Şahitlerin Gözünden Yangın Anı

Yangın sırasında araçlarını son anda kurtaran Mustafa Meydan, “Birisinin ‘Yardım edin, yangın var’ dediğini duydum. Yataklardan fırladık geldik. Bu kanaldan aşağı doğru bir sıvının aktığını gördük, alevli bir şekilde. Aracımın altından alevli bir şekilde yangın gidiyordu, son anda çıkarttım alevlerin içinden” şeklinde konuştu. İş yeri sahibi Burhan Aydın ise, “Biz yatıyorduk, bir anda annem bağırdı. O esnada dışarıya koştuk. Büyük bir ihtimalle benzin ya da mazot dökmüşlerdi. Biz söndürmeye çalıştık. Suyu attıkça yangın daha da çoğaldı. Önce araçlarımız yandı sonra depomuz yandı. Kimseyle husumetimiz yok, mahallemizde küçük bir mahalle. Herkes birbirini tanıyor. Can kaybımız yok sadece araçlarımız yandı” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar