Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Orman Yangınları İzmir, Manisa ve Balıkesir’de Kontrol Altına Alındı

Orman Yangınları İzmir, Manisa ve Balıkesir’de Kontrol Altına Alındı

haberci haberci -

Karaburun’da Yangın Çıktı, Ekipler Seferber Edildi

Karaburun ilçesindeki ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye 3 uçak, 1 helikopter, 11 arazöz, 3 su ikmal aracı ve 3 dozer sevk edildi. Ekiplerin yangını kontrol altına almak için çalışmaları devam ediyor.

Bergama ve Soma’da da Yangınlar Kontrol Altına Alındı

Bergama ilçesindeki Asklepios Ören Yeri yakınındaki çam fıstık ağaçlarının bulunduğu alanda çıkan yangın, Orman Bölge Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldü. Soma ilçesinin Karacakaş Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda çıkan yangına ise 8 uçak, 2 helikopter, 20 arazöz, 7 su ikmal aracı ve 4 dozer ile müdahale ediliyor.

Ayvalık’ta Yangın, Ekiplerin Müdahalesiyle Kontrol Altına Alındı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde çöp döküm sahasında çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle Sarıkayalıklar mevkisindeki makilik alana sıçradı. Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, BASKİ ve Ayvalık Belediyesi ekipleri yangına müdahalede bulundu. Havadan da 2 uçak ve 2 helikopterle destek sağlandı. Ayvalık Kaymakamı ve Belediye Başkanı da bölgede incelemelerde bulundu. Ekipler, yangını kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor.

İlgili Yazılar