Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. OpenSea kreatör telif haklarını revize etti

OpenSea kreatör telif haklarını revize etti

admin admin -

 

Bybit Global ekibi tarafından hazırlanan değerlendirmede sektör gelişmelerine yer veriliyor.

Hisse senedi piyasaları, yatırımcıların FED’in enflasyona karşı agresif kampanyasındaki bir sonraki hamlesine ışık tutacak önemli enflasyon rakamlarını beklemesiyle beş günlük düşüşün ardından yükseldi. Dolar, muadillerinin çoğu karşısında gerilerken, Hazine getirileri de düştü.

Kripto piyasası, geleneksel piyasalardaki enflasyonla ilgili endişeleri görmezden geldi, çünkü büyük kripto para birimleri, yukarı yönlü bir hareket sahnelemek için ekonomik ve devam eden kripto sıkıntılarının çekimine meydan okudu. Bitcoin, son 24 saat içinde %2,5’lik bir artış bildirdikten sonra, bu yazının yazıldığı sırada 17 bin doların üzerinde fiyatlanıyor. Bitcoin, 17 bin dolar ile 17,4 bin dolar aralığında dalgalanırken büyük cüzdanlarda agresif bir şekilde birikiyor.Benzer şekilde Ethereum, aynı dönemde %4’lük bir artış kaydettikten sonra şimdi 1.200 doların üst bölgesinde el değiştiriyor. Orta ila büyük hacimli altcoinler büyük ölçüde yeşile döndü ve TWT, benzer bir zaman diliminde çift haneli bir yüzde kazancıyla lider durumda.

Önde gelen NFT pazarı OpenSea, topluluktan gelen artan şikayetler arasında yaratıcı telif haklarını uygulama taahhüdüne ilişkin duruşunu gözden geçiriyor. Bugün yayınlanan bir tweet dizisinde OpeaSea, NFT telif ücretlerine yaklaşımında bir dizi ayarlama açıkladı. Bu değişiklikler arasında, Operatör Filtresi adı verilen bir zincirleme uygulama aracının piyasaya sürülmesi ve mevcut Operatör Filtresi kaydının yönetişimi ve mekanizmasının geliştirilmesi ile görevli merkezi olmayan bir yapı olan Yaratıcı Sahiplik Araştırma Enstitüsü’nün (CORI) oluşturulması yer alıyor. OpenSea’nın yaklaşımı, geçen hafta başlatılan Magic Eden’in Solana engelleme listesi aracına benziyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir