Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mansur Yavaş’tan Cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması

Mansur Yavaş’tan Cumhurbaşkanı adaylığı açıklaması

admin admin -

Altılı masa, perşembe günü “Cumhurbaşkanı adaylığı” gündemiyle toplanacak. Altı lider bu toplantıda ilk kez isimler üzerinden adaylık değerlendirmesi yapacak. 

Kritik toplantı öncesinde CHP ve İYİ Parti cephesinden sürpriz bir adım gelmiş Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener, dün bir araya gelmişti.

Öte yandan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, katıldığı canlı yayında 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili konuşarak 3 ismi açıklamıştı. 

Karamollaoğlu, “Biz seçilebilecek cumhurbaşkanı adayının aday olmasını isteriz. Şimdiye kadar bu konu hiç gündeme gelmedi. Kıyısından köşesinden buna temas edildi, ciddi bir şekilde konuşulmadı ama altılı masada bulunan genel başkanlardan bu konuya atıfta bulunanlar oldu. Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Kemal Kılıçdaroğlu gündeme geldi.” demişti.

Karamollaoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun olası adaylığına ilişkin ise, “Ben bir ana muhalefet partisi liderinin ‘Ben aday değilim’ demesini makul bulmam.” yorumunda bulunmuştu. 

Yavaş, Altılı Masa’nın kendisini aday gösterip göstermeyeceğine yönelik soruya, ”Bu benim için görevdir o zaman, ama sayın genel başkanlar Kılıçdaroğlu ve Akşener’in ortak iradesine karşı bir hareket yapmam mümkün değil.” yanıtını verdi.

Habertürk canlı yayınına katılan Yavaş, Millet İttifakı’nın adayları içinde zikredilen üç isimden birisiniz. Aday mısınız? Bu konuşuluyor mu? Ya da cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda duruşunuz nedir” sorusuna şu yanıtı verdi:

”Ben de basından okudum ama bu konuda hiç kimseyle bir görüşmem olmadı. Bu konu Altılı Masa’nın konusu. Altılı Masa en uygun kararı verecektir. Ben görüşlerimi daha evvel de belirttim. Bunu herkes duydu. Dolayısıyla onun üzerine tekrar bir şey söylemeye gerek yok. Altılı Masa bu konuda ne karar verirse ona uyacağız.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir