Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. LED Ekran Kullanımın Faydaları

LED Ekran Kullanımın Faydaları

admin admin -

LED Ekran Kullanımın Faydaları

LED ekran çeşitli şekillerde kullanılabilir. Dijital tabelada kullanılan en yaygın ekran türlerinden biridir.

LED ekranlar genellikle reklam amaçlı, şirket logolarını veya resimlerini göstermek için kullanılır. Havalimanları ve alışveriş merkezlerinde bulunan digital signage sistemlerinin bir parçası olarak da kullanılmaktadırlar.

Dijital Dünyada LED Ekranlar

LED ekranlar artık dijital dünyanın en popüler ekran türüdür. Daha enerji verimlidirler ve çok çeşitli uygulamalarda kullanılabilirler.

LED Ekranlar yıllardır var, ancak daha yeni ana akım haline geldiler. LED ekranların kullanımı 2016’dan bu yana her yıl %10’dan fazla arttı.

LED ekranlara olan talep hızla artıyor çünkü artık aydınlatmalarına güç sağlamak için çok fazla elektrik tüketen LCD ve Plazma ekranlar gibi diğer teknolojilerin yerini alıyorlar.

Farklı LED Ekran Çeşitleri Nelerdir?

LED ekranlar birçok farklı ürün çeşidinde kullanılmaktadır. En yaygın LED ekran türü LCD ekrandır.

LCD Ekranlar: LCD ekranlar, en yaygın kullanılan LED ekran türüdür. Televizyonlarda, bilgisayar monitörlerinde, dizüstü bilgisayarlarda ve diğer elektronik cihazlarda bulunurlar. Ekranda görüntüler oluşturmak için sıvı kristal ekran kullanıyorlar.

OLED Ekranlar: OLED ekranlar, sıvı kristaller kullanmaları açısından LCD’lere benzerler, ancak aynı zamanda karbon gibi organik maddeler de içerirler, bu da onları LCD ekranlardan daha dayanıklı ve esnek kılar. Bu ekranlar aynı zamanda arka ışığa ihtiyaç duymazlar çünkü organik maddeler kendi ışıklarını yayarlar ve bu nedenle aydınlatma için herhangi bir dış aydınlatma kaynağına ihtiyaç duymazlar.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir