Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İzmir’de “Anne Kart” Uygulaması: Çocuklu Anneler Toplu Taşımadan Ücretsiz Yararlanacak

İzmir’de “Anne Kart” Uygulaması: Çocuklu Anneler Toplu Taşımadan Ücretsiz Yararlanacak

haberci haberci -

Anne Kart Uygulaması Başladı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın 180 günlük hızlı eylem planında yer alan “Anne Kart” uygulaması kapsamındaki kartlar hak sahiplerine dağıtılmaya başlandı.

Ücretsiz Toplu Taşıma İmkanı

Yeni uygulama ile 0-4 yaş (0-48 ay) arası çocuğu bulunan annelere belediye bağlı toplu taşıma araçlarına 60 kontörlük ücretsiz biniş hakkı sağlanacak. 4-5 yaş arası çocukları olan annelere aylık 10 kontörlük kartlar da verilecek.

Sosyal Hayata Katılımı Artırmak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin uzman ekipleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda yardım alması uygun görülen annelerin kartlarına çocukları yanlarında olduğunda kullanabilecekleri kontörler yüklendi ve ilk kartlar teslim edildi. Bu uygulama ile annelerin çocuklarıyla birlikte sosyal hayatta daha aktif rol almaları hedefleniyor.

Yaklaşık 10 Bin Aileye Ulaşacak

Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardımlar Şube Müdürü Arzu Ütaş, “9 bin 951 anneye Anne Kart vermeye başladık. Geri kalan annelere de teslimat devam edecek. Başvurular ise web sitesi üzerinden yapılabilecek.” açıklamasında bulundu.

Annelerden Olumlu Geri Dönüşler

İzmirli aileler uygulamadan memnun. Havva Çayırlı, “Cemil Bey çok güzel bir uygulama düşünmüş. Gerçekten teşekkür ederiz.” derken, Berivan Aslı Kılıç ise “Kızım 2 yaşında, onun için faydalanacağız. Çok iyi bir şey. Gün geliyor bütçeniz olmayabiliyor. Ani bir hastalıkla hastaneye gidebiliyorsunuz. Kartımıza güveniyoruz. Çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar