Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Eğitim-Sen, Öğretmenlik Mesleği Kanun Teklifi’ne Tepki Gösterdi

Eğitim-Sen, Öğretmenlik Mesleği Kanun Teklifi’ne Tepki Gösterdi

haberci haberci -

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kemal Irmak’tan Açıklamalar

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen), Genel Kurul’da görüşülmeye başlanan Öğretmenlik Mesleği Kanun Teklifi’ne tepki göstermek için Milli Eğitim Bakanlığı önünden Meclis’e yürümek istedi. Ancak polislerce engellenen öğretmenler, MEB önünde oturma eylemine başladı.

Antidemokratik Uygulamalarla Mücadele

Eğitim Sen Genel Başkanı Kemal Irmak, burada yaptığı açıklamada, “Gözaltında arkadaşlarımız var’ dedik. ‘Yok’ dediler. Bize ‘şu kapı olmaz, bu kapı olur’ dediler. Son derece samimiyetsiz bir durum. Antidemokratik bir kanuna itiraz ediyoruz. Önümüzde de antidemokratik bir şekilde bize uygulanan bir barikat var. Bu barikat aslında ülkenin geleceğine kurulmuş bir engel.” dedi.

Suçluların Hesap Vereceği Vurgusu

Irmak, “Ülkenin geleceği olan çocuklarımız tehdit altında. Geleceğimizi karartmaya çalışıyorlar. Suçluları biliyoruz, hesap verecekler. Bu barikat açılmazsa bütün örgütümüzü buraya çağırıyoruz. Patronlar ve tarikatlarla eğitim düzeni oluşturuluyor.” şeklinde konuştu.

Eğitim-Sen Üyelerinden Mücadele Kararı

Eğitim-Sen üyesi eğitimciler, barikat açılıp Meclis önünde açıklama yapılana kadar MEB önündeki oturma eylemlerini sürdüreceklerini bildirdi.

İlgili Yazılar