Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Doğalgaz ne zaman ücretsiz olacak

Doğalgaz ne zaman ücretsiz olacak

admin admin -

Doğalgazın ne zaman ücretsiz olacağı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğalgaz ile ilgili verdiği müjdeli haberlerin ardından, vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Konutlarda doğalgazın 1 ay ücretsiz olacak olması nedeniyle, doğalgazın ne zamandan itibaren bedava olacağı merak ediliyor.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğalgaz müjdesiyle ilgili açıklamaları;

“Şimdi sizlerle ülkemizin her bir hanesindeki doğalgaz faturasını düşürecek 2 müjdeyi paylaşmak istiyorum. Birinci müjdemizi açıklıyorum: Vatandaşlarımızın evlerindeki mutfaklarında ve sıcak su tüketiminde kullandıkları doğalgazı bir yıl süreyle ücretsiz veriyoruz.

Aylık ortalama 25 metreküpe denk gelen mutfak ve sıcak su tüketimi için gereken doğalgazın bedeli bir yıl boyunca faturalardan düşürülecektir.

Bu aynı zamanda önümüzün yaz olduğunu dikkate alırsak pek çok hanenin neredeyse hiç doğalgaz faturası ödemeyeceği anlamına geliyor. Özellikle emeklisinden öğrencisine tüm dar gelirli vatandaşlarımızın bütçesine ücretsiz doğalgaz kullanımının önemli bir katkı yapacağına inanıyorum.

KONUTLARDA DOĞALGAZ 1 AY ÜCRETSİZ

Şimdi de Karadeniz gazının sevincini, mutluluğunu, coşkusunu 85 milyon doya doya yaşayabilelim diye ikinci müjdemizi açıklıyorum.

Bir ay boyunca Türkiye’nin tamamındaki konutların doğalgaz tüketiminden ücret almayacağız.

Yani mutfağın ve sıcak suyun yanı sıra ısınma dahil doğalgaz tüketiminin tamamını bir ay süreyle ücretsiz yapıyoruz. Bu müjdemizin de milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”

DOĞALGAZ NE ZAMAN BEDAVA OLACAK?

Konutlarda doğalgaz tüketim bedelinin ne zaman bedava olacağı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 20 Nisan’da “Karadeniz Gazı Devreye Alma Töreni”nde yaptığı açıklamaların ardından merak ediliyor.

Buna göre; Konutlarda 20 Nisan sonrasında gelen ilk faturalarda doğalgaz tüketim bedeli alınmayacak. 20 Nisan tarihinden sonra kesilecek faturalarda ücret kısmında sıfır ibaresi yer alacak.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir