Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Denizli’den Gelen Aile, Salda Gölü’nde Korku Dolu Anlar Yaşadı

Denizli’den Gelen Aile, Salda Gölü’nde Korku Dolu Anlar Yaşadı

haberci haberci -

Şişme Deniz Oyuncakları ile Su Eğlencesi

Denizli’den günübirlik tatil için Salda Gölü Doğanbaba Halk Plajı’nı tercih eden Ayşe Sıla Güçer, dün saat 18.30 sıralarında ailesiyle birlikte şişme deniz oyuncağıyla suya girdi.

Rüzgarın Etkisiyle Kaybolan Kız

Güçer, oyun sırasında bir süre sonra gözden kayboldu. Ailesi, kızlarının bindiği şişme oyuncağın rüzgarın etkisiyle açığa sürüklendiğini fark ederek durumu jandarma, sağlık ve cankurtaran ekiplerine bildirdi.

Kurtarılma Anı

Plajda kısa süreli panik yaşanırken, sosyal medya fenomeni Gökhan Aslan ve cankurtaran ekipleri hızla harekete geçti. Aslan, şişme botla göle açılarak kürek çekerek Ayşe Sıla Güçer’in bulunduğu yere ulaştı ve çocuğu botla kıyıya getirdi.

Sağlık Durumu İyi

Olay yerine gelen sağlık ekiplerince müdahale edilen Güçer, Yeşilova Devlet Hastanesine götürüldü. Çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Teşekkür ve Minnet

Ailenin kızlarını kurtaran Gökhan Aslan ve cankurtarana teşekkürleriyle birlikte baba, boğuldu sandığı kızını getiren cankurtarana sarıldı.

Kurtarma Anları Görüntülendi

Ayşe Sıla Güçer’in kurtarılma anları kameralara da yansıdı. Botla kıyıya getirilen Güçer’in durumu endişe yaratmış olsa da, zamanında müdahale ile olumsuz bir durum yaşanmadı.

İlgili Yazılar