Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bitcoin tekrar 23.000$’ın üzerinde

Bitcoin tekrar 23.000$’ın üzerinde

admin admin -

Bitcoin tekrar 23.000$’ın üzerinde

 

“Piyasalarda olumlu hava devam ediyor. Kripto para piyasasındaki olumlu hava küresel hisse senedi piyasaları tarafından da destekleniyor.” Bitay Araştırma Departmanı Analisti Alper Samet Yorak kripto para piyasasını değerlendirdi.

 

 

Hafta sonuna girerken 21.000$ düzeylerinde bulunan ve cumartesi-pazar günlerinde %10’luk bir yükseliş yakalayarak 23.000$’ın üzerine yükselen Bitcoin, haftanın ikinci işlem gününde tekrar kendisini 23.000$’ın üzerine attı. Ethereum da 1600$’ın üzerine tutunmayı başardı ve sabah saatlerinde 1630$’ın üzerinde alıcı buluyor. Kripto para piyasasının toplam piyasa değeri de 1 trilyon doların üzerindeki seyrine devam ediyor. Günlük hacimlerin tekrar 50 milyar doların üzerinde yer alması genel yapıyı pozitif kılıyor. Ancak Bitcoin dominansı iki haftadır yükselme eğiliminde ve şu anda %44’lere gelmiş durumda. Bu kısa vadede bazı altcoinlerin Bitcoin yukarı giderken istedikleri performansı gösterememesine sebep olabilir.

Piyasalarda olumlu hava devam ediyor. ABD’de resesyon endişelerinin hafiflemesi, faiz artış hızının azalacağı beklentisi ve geçmişteki negatif ayrışmayı telafi etme çabası, dipten toplama gibi faktörlerden dolayı kripto para piyasası son dönemde pozitif seyrediyor. Bu iyimserliğin genel küresel piyasalara da yansıdığı görülmekte. Geçtiğimiz cuma günü %2 civarında değer kazanan ABD borsaları, haftanın ilk işlem gününde de alıcılı seyrini sürdürdü ve %1 ila %2 arasında değer kazandı. Veri akışının nispeten zayıf olduğu hafta içerisinde FED yetkililerinin açıklamalarıyla birlikte şirketlerin bilançosu takip edilecek. Özellikle bugün Microsoft bilançosu ile yarın Tesla’nın bilançosu piyasanın radarında olacak.

 

BITCOIN TEKNİK ANALİZ

Geçtiğimiz üç gün boyunca test ettiği önemli direnç seviyesini bugün de test eden Bitcoin 23.120$ seviyelerinde fiyatlanıyor. Yukarı yönlü hareketle 23.240$ seviyesini kırması ve üzerinde kalıcılık sağlaması halinde hızlı bir yükselişle 24.250$ karşılanabilir. Ardından da 25.320$ seviyesinin direnç olarak çalışması beklenebilir. 23.240$ seviyesinden tekrar ret alması halinde ise aşağı yönlü hareketle ilk destek 22.330$ ardından da 21.600$ bir sonraki destek seviyesi olarak karşımıza çıkabilir. Bu seviyelere tutunamaması halinde 20.450$ seviyelerine kadar bir geri çekilme söz konusu olabilir.

 

AVAX TEKNİK ANALİZ

Avax, Mayıs 2022’den beri test ettiği düşen trend çizgisini kırarak gün itibariyle 18.57$ seviyelerinde fiyatlanıyor. Düşen trendi kırması ve 200 günlük hareketli ortalama üzerinde fiyatlanıyor olması Avax için pozitif görünümü destekliyor. 18.50$ üzerinde günlük kapanışlar yapması yükselişi destekleyebilir ve yukarı yönlü hareketle 22.10$ seviyelerine kadar bir yükselişi beraberinde getirebilir. 18.50$ üzerinde kalıcılık sağlayamaması halinde ise aşağı yönlü hareketle trend çizgisi olan 16$’ın destek olarak çalışması beklenebilir. Bu seviyeye tutunamaması halinde 14.60$ bir sonraki destek seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir