Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ankara’da Boşanma Aşamasındaki Eşine ve Çocuğuna Silahlı Saldırı

Ankara’da Boşanma Aşamasındaki Eşine ve Çocuğuna Silahlı Saldırı

haberci haberci -

Yakup Koca, Eşi ve Kızına Silahla Saldırdı

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde yaşanan şok edici olayda, 55 yaşındaki Yakup Koca, boşanma aşamasındaki eşi Semiha Koca ve 5 yaşındaki kızları Hilal Nur’a silahla saldırdı.

Olayın Gelişimi

Yaklaşık bir aydır ayrı yaşadığı eşinin ailesinin evine gelen Yakup Koca, apartmanın önündeki kameriyede eşi ile bir süre konuştuktan sonra tartışmaya başladı. Tartışmanın şiddeti artarken, Yakup Koca yanında bulundurduğu silahla önce eşine, ardından ise yanlarında bulunan kızlarına ateş etti.

Sonuç

Olay sonucunda Semiha Koca ve kızı Hilal Nur olay yerinde hayatını kaybetti. Yakup Koca ise aynı silahla kendisine de ateş ederek intihar girişiminde bulundu. Olayı duyan çevredekilerin ihbarı üzerine polis ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan Yakup Koca’nın durumunun ağır olduğu belirtildi.

Apartman sakinlerinden Fatma Erciyas, yaşananları anlatırken, “Olay sırasında ‘Baba yapma’ diye bağırma sesi duydum ve ardından sustu. Son bir silah sesi daha duydum, adam kendisine ateş etmiş olabilir. Boşanma aşamasında olduklarını ve çocuğunu görmek için geldiğini duydum.” ifadelerine yer verdi.

İlgili Yazılar