Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. 50 yıl sonra gelen M modeli

50 yıl sonra gelen M modeli

admin admin -

ABD’de katıldığımız etkinlikte BMW XM’i inceleme fırsatı yakaladık. Bavyeralı üreticinin yüksek performanslı araçlarını üreten M Departmanı, 50’nci yaşını BMW XM ile kutluyor. Markanın geçtiğimiz yaz tanıtılan modeli, 653 beygir güç ve 800 Nm tork üreten hibrit motoru ve sıra dışı tasarımıyla 2023’te yollara çıkmaya hazırlanıyor.

BMW’nin ikonik M1 modelinden bu yana üretilen ilk orijinal M otomobili olma unvanına sahip olan BMW XM, ayrıca M tarihindeki ilk şarj edilebilir hibrit motorlu araç olarak da dikkat çekiyor. BMW XM, büyük boyutları, kaslı yapısı, agresif duruşu ve çarpıcı tasarımıyla gelecekten izler taşıyor.Aracın ön bölümündeki bu güçlü duruş arka bölüme de olduğu gibi taşınıyor. Markanın yeni modellerinden görmeye alıştığımız ince LED stop lambaları da burada da kendisini gösterirken, dikey olarak konumlandırılmış ikili egzoz çıkışları ise aracın performansını yansıtıyor. Farklı bir tasarıma sahip spoyler ve arka difüzör de yine bu tasarımı destekliyor.

BMW XM, iç mekanda da markanın karakteristik yapısını devam ettiriyor. Çift ekran düzenine sahip BMW Curved’e ev sahipliği yapan modelde 12,3 inçlik dijital gösterge ekranına 14,9 inçlik dokunmatik multimedya ekranı eşlik ediyor. BMW Operating System 8 ile sunulan bilgi-eğlence sistemi, Apple CarPlay ve Android Auto desteklerini de içeriyor.

BMW XM’de tavana konumlandırılan hoparlörlere sahip Bowers&Wilkins ses sistemi otomobilin ne kadar özel bir model olduğunu bir kez daha hatırlatıyor. Ünlü besteci Hans Zimmer tarafından ortaya konan BMW IconicSounds Electric ile BMW XM’in sürüş keyfi ise katlanıyor.

BMW ise bununla sınırlı kalmayacak.BMW XM ürün gamının en güçlüsü olacak oaln BMW XM LABEL RED 2023 yılının sonunda aileye katılacak . BMW XM LABEL RED toplamda ürettiği 748 beygir güç ve maksimum 1000 Nm’ye varan tork değeriyle süper otomobillerle yarışır değerler sunacak.

BMW, yeni modelinde son teknoloji ürünlerine veriyor. BMW XM’de, içerisinde Geri Sürüş Asistanı ve otomobilin çevresini park alanında 3 boyutlu gösterme imkanı sunan Park Asistan Plus donanımına ek olarak; Ön Çarpışma Uyarısı, Direksiyon ve Şerit Kontrol Asistanı, Dur&Kalk Fonksiyonlu Aktif Cruise Kontrol gibi gelişmiş özellikleri içeren Sürüş Asistanı Professional donanımı da standart olarak sunuluyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir