Borsa Teknik

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. 2 Ekim güncel LPG, motorin ve benzin fiyatları ne kadar?

2 Ekim güncel LPG, motorin ve benzin fiyatları ne kadar?

admin admin -

Rusya – Ukrayna savaşı sonrasında 140 dolara kadar yükselerek rekor kıran brent petrol fiyatı geçtiğimiz günlerde 80 dolara kadar geriledi. Brent petrol fiyatlarında gözlemlenen düşüşün ardından araç sahiplerinde akaryakıt indirimi beklentisi oluştu. Akaryakıt fiyatlarına zam geleceği iddia edilirken “Bugün LPG, mazot, motorin, akaryakıt ve benzin fiyatı ne kadar, kaç TL oldu ve zam gelecek mi, indirim var mı? sorusu gündeme geldi.

 

Ham petrol fiyatı, birçok ülkede yapılan faiz artışlarının küresel enerji görünümüne ilişkin beklentileri kötüleştirmesiyle 4. haftayı da düşüşle tamamlamaya hazırlanırken, ABD ham petrolü Ocak ayından beri ilk kez 80 doların altına geriledi.

 

Petrol fiyatları bu haftaki düşüşünü sürdürürken ABD ham petrolü Ocak ayından beri ilk kez 80 doların altına geriledi. Brent petrol fiyatlarında gözlemlenen gerilemenin ardından motorin fiyatı ve benzin fiyatlarına indirim beklentisi oluştu.

 

Brent petrol fiyatlarında gözlemlenen gerilemeyle birlikte akaryakıt fiyatlarında indirim beklentisi oluşmuştu. Sosyal medyada yer alan haberlere göre motorin fiyatı ve benzin fiyatlarına zam yapılacağı iddia edildi. Konuya ilişkin resmi bir açıklama bulunmuyor.

MOTORİN İNDİRİMİ SONRASI AKARYAKIT FİYATLARI 

1 lira 76 kuruş indirim gelmesinin ardından İstanbul’da motorin fiyatları 23,10 TL, Ankara’da 23,20 TL ve İzmir’de 23,24 TL oldu.

 

İSTANBUL GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI 

İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 19.25 TL

 

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 23.10 TL

 

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası’nda 10,73 TL

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir